Menu

Going somewhere

Behind the horizon

Malediwy - wyspy błogiego lenistwa

goingsomewhere

DSCN1108

Planując wycieczkę na Malediwy dobrze jest sprawdzić, jakie są opcje transferu na upatrzoną przez siebie wyspę. Oczywiście można wszędzie dotrzeć szybkimi łodziami (speed boat) ale koszt takiego rejsu to ok. 300$. Dla porównania, koszt biletu na prom publiczny to 1,5$. Co prawda płynie nieco wolniej i ma więcej przystanków, ale po co śpieszyć się będąc na Malediwach?

DSCN1054

Planując wakacje na Malediwach pamiętajmy, że jest to kraj muzułmański i obowiązuje tam zakaz spożywania alkoholu (z wyjątkiem luksusowych hoteli). W sklepach nie uświadczymy więc nawet piwa, są za to pyszne soki ze świeżych owoców.

DSCN0332

Na moim celowniku znalazły się dwie wyspy: Dhiffushi i Maafushi. Na obydwie można się dostać promem publicznym z Male. Na Dhiffushi prom wypływa codziennie z wyjątkiem piątków o 14:30 i płynie nieco ponad 3 godziny (dla porównania speedboat pokonuje tą trasę w 40 minut).

DSCN0008

Lotnisko znajduje się na wyspie Hulhumale, do stolicy Male dostaniemy się promem, chyba że skorzystamy z opcji przelotu awionetką. Bilet na prom kosztuje 1,2$. Stolica Malediwów już z daleka wygląda jak kilkanaście poupychanych obok siebie wieżowców. Widoczny jest brak miejsca na dalszą ekspansję miasta, na wąskich uliczkach tworzą się korki. 

DSCN1049

Brak tu jakichś spektakularnych miejsc czy zabytków, najlepiej udać się na którąś ze spokojniejszych wysp. Przystań promowa znajduje się po drugiej stronie wyspy od miejsca, gdzie wysiedliśmy przypływając z lotniska. Dostać się tam można taksówką za 5$ lub na piechotę (spacerkiem około 30 minut).

DSCN0315

Dhiffushi to malutka wyspa zamieszkana przez kilkuset tubylców, jej obejście zajmuje 15 minut. Znajduje się tu parę hotelów, knajpek i sklepów oraz jedna plaża. Atrakcją są niewątpliwie piękne rafy koralowe, koszt wycieczki połączonej ze snorkelingiem to około 30$.

DSCN0170

Dużym problemem na Malediwach są śmieci. Widok plastikowych butelek na rajskiej plaży nie wywołuje dobrego wrażenia na turystach. Rozwiązaniem problemu miało być wysypisko śmieci utworzone na jednej z wysp. Niestety podobno już jest przepełnioen także trzeba szukać nowych rozwiązań.

DSCN0166

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Ewelka] *.olsztyn.vectranet.pl

    Oprócz tych śmieci zdjęcia są przepiękne!

© Going somewhere
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci