Menu

Going somewhere

Behind the horizon

Jezioro Tonle Sap i okolice

goingsomewhere

DSC_1586

Jezioro Tonle Sap znajduje się w pobliżu Siem Reap i warto poświęcić dzień, by odbyć wycieczkę i zobaczyć ten największy na Półwyspie Indochińskim zbiornik wodny. Jezioro stanowi zbiornik retencyjny dla Mekongu, co oznacza że w porze deszczowej jego powierzchnia znacznie wzrasta - nawet pięciokrotnie.

DSC_1513

Nie dziwią zatem budowane na wysokich palach domki znajdujące się w miejscowości Kampot Khlong nad brzegiem jeziora. Poziom wody przybiera tak znacznie, że mieszkańcy musieli zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Oczywiście podstawowym środkiem transportu są tutaj łodzie.

DSC_1529

Na jeziorze znajdują się tzw. floating markets, czyli pływające markety. Można tu zjeść obiad i wypić piwo a także zrobić drobne zakupy.

 

DSC_1590

Istnieje możliwość przepłynięcia się wśród lasów namorzynowych - specjalnymi łodziami obsługiwanymi głównie przez kobiety... One są przewodnikami i wioślarzami pośród gęstwiny przybrzeżnych zarośli.

 

DSC_1566

DSC_1563

Głównym źródłem zarobku tutejszych mieszkańców jest rybołóstwo. Roczne połowy z wód jeziora przynoszą około 200 tysięcy ton ryb.

 

DSC_1571

© Going somewhere
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci