Menu

Going somewhere

Behind the horizon

Bangkok - miasto tysiąca drapaczy chmur

goingsomewhere

SAM_4142

Po przylocie do Bangkoku uderza nas fala gorącego, wilgotnego powietrza. Po paru minutach pojawiają się krople potu, tutaj upał jest zawsze. Musimy pamiętać o wypiciu odpowiedniej ilości płynów. Według mnie najlepsze na upały jest zielona herbata o smaku cytrynowym, którą kupuję zazwyczaj w sieci sklepów 7/11 (Seven Eleven).

 SAM_3128

Z pięknego lotniska Suvarnabhumi najlepiej dostać się do miasta kolejką Airport Link. Jeździ ona dużo szybciej niż np. taksówki często tkwiące w korkach. Z kolejki możemy wysiąść np. na stacji Makkasan lub Phaya Thai, gdzie przesiądziemy się na metro. Dla tych, którzy są w mieście pierwszy raz, polecam rezerwację hotelu w pobliżu właśnie Phaya Thai lub Makkasan, stąd wszędzie dotrzemy metrem. Niech was nie przerazi ilość drapaczy chmur - Warszawa pod tym kątem przypomina prowincjonalne miasteczko.

SAM_3146

Większość turystów wybiera hotel przy najbardziej znanej ulicy Bangkoku - Khao San Road. Leży ona nieopodal Wielkiego Pałacu i innych znanych zabytków. Chcąc tam dotrzeć podróżni wybierają transport taksówkami lub tuk-tukami, ja jednak polecam dopłynięcie tramwajem wodnym. Najpierw musimy dojechać metrem do stacji Saphan Taksin. Tutaj możemy wsiąść do wodnego tramwaju, którym popłyniemy np. do Wielkiego Pałacu, Wat Arun lub w pobliskie sąsiedztwo Khao San Road.

 SAM_3208

SAM_3225

SAM_3220

Ile dni poświęcić na zwiedzanie miasta? Zazwyczaj są to 2-3 dni, według mnie jednak można spokojnie spędzić tu cały tydzień. Bangkok oferuje szereg atrakcji i absolutnie nie da się tutaj nudzić. Mamy cały szereg zabytków, od Wielkiego Pałacu, poprzez Świątynie Wat Po, Wat Arun i inne aż po Pałac Vimanmek i znajdujące się nieopodal zoo. Musimy pamiętać, że do większości świątyń wchodzimy w długich spodniach lub po założeniu specjalnego sarongu.

SAM_3241

SAM_3340

 SAM_3274

Warto zobaczyć tutejszą dzielnicę chińską - Chinatown. Można tu zjeść jedne z najlepszych na świecie sajgonek a także innych wspaniałości. Najlepiej jeść w najzwyklejszych stoiskach na ulicy bo tam jest najsmaczniej i najtaniej. Moje ulubione dania to Pad thai oraz zupa kokosowa (Coconut soup). Obydwie potrawy są w różnych wariantach np. warzywnej, z kurczakiem, z krewetkami.

DSC_1782

DSC_0082

SAM_3376

Warto wspomnieć o nocnym życiu w Bangkoku. Poza tętniącymi życiem okolicami Khao San Road możemy udać się do dzielnicy Patpong, w której poza dyskotekami, klubami dla dorosłych znajduje się też spory market, na którym możemy zrobić zakupy - tylko musimy pamiętać aby się targować, bo ceny są zazwyczaj o 50% zawyżone.

 mms_img1463949993

Bangkok stanowi świetne miejsce wypadowe - zarówno do wycieczek bliższych np. do Ajutthai (dawnej stolicy Tajlandii), mostu na rzece Kwai po dalsze wyprawy - na wyspy na południu lub na północ - do Chiang Mai.

SAM_3353

 SAM_4115

© Going somewhere
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci