Menu

Going somewhere

Behind the horizon

Bali - wyspa bogów (część 1)

goingsomewhere

SAM_7627

Od samego początku pobytu na Bali da się zauważyć pobożność i uduchowienie tutejszych mieszkańców. To unikalna mieszkanka hinduinizmu, kultu przodków i pradawnych wierzeń animistycznych. Każdego dnia mieszkańcy darami obłaskawiają duchy przodków i demony a bogów proszą o urodzaj. Te dary w postaci małej tacki z kwiatami, ziarnami ryżu, kadzidełkiem, drobnymi monetami możemy zobaczyć praktycznie wszędzie.

SAM_7799

Świątyń na Bali jest bez liku (około 11 tysięcy) nie licząc tych przydomowych. Zazwyczaj jest to cały kompleks budynków, do którego wstęp najczęściej jest płatny. Możemy je podziwiać tylko z zewnątrz, są zbyt wąskie i zbyt wysokie by wejść do środka. Wybór kilku do zwiedzenia zależy tylko od nas, zdecydowaliśmy się na te najpopularniejsze.

SAM_7694

Pura Gunung Kawi - wyróżnia się ciekawym położeniem w malowniczej dolinie, do której prowadzi około 300 kamiennych schodków a także wydrążonymi w skale kapliczkami o wysokości około 7 metrów.

SAM_7605

SAM_7617

SAM_7612

Pura Tirtha Empul jest jedną z najpopularniejszych świątyń na Bali - tutaj mieszkańcy mogą obmyć się w świętym źródle, które według legend miało zdolność przywracania do życia. Bardzo oblegana przez mieszkańców i turystów - w celu obmycia się w świętych wodach trzeba w szatni zostawić rzeczy i wejść w stroju kąpielowym. 

SAM_7648

SAM_7629

SAM_7661

SAM_7659

Pura Goa Gajah zwana też Elephant Cave - tutaj najbardziej urzeka otaczający zabudowania park oraz drzewa z wijącymi się korzeniami. W porównaniu do Tirtha Empul tutaj jest stosunkowo pusto i cicho, można spędzić miło czas w spokoju (świętym).

 SAM_7739

 SAM_7759

 SAM_7746

SAM_7752

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [madame bonheur] *.fbx.proxad.net

    Piękne zdjęcia i fajny blog

  • Gość: [madame bonheur] *.fbx.proxad.net

    Piękne zdjęcia i fajny blog

© Going somewhere
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci