Menu

Going somewhere

Behind the horizon

Monkey forest - małpi gaj w Ubud

goingsomewhere

Monkey forest to niezwykłe miejsce, w którym możemy podziwiać biegające na wolności małpy wśród drzew lasu deszczowego i zabudowań świątynnych.Powstało w celu duchowego rozwoju wszystkich w pokojowej koegzystencji z przyrodą. Bilet wstępu w 2017 roku kosztuje 50.000 rupii.

SAM_7475

Wewnątrz mieszczą się trzy świątynie hinduistyczne wybudowane w stylu balijskim, w tym główna Pura Dalem Agung Padangtegal. Świątynie nie są dostępne dla turystów, możemy podziwiać je jedynie z zewnątrz. Na terenie kompleksu żyje ponad 600 makaków.

SAM_7463

Każdy turysta może nakarmić małpy bananami, nie można dawać im chleba, ciastek czy słonych orzeszków. Trzeba uważać podczas kontaktu z nimi, potrafią wskoczyć na plecy czy głowę i wyrwać trzymane jedzenie. Są to zwierzęta i nie da się przewidzieć ich zachowania. Zdarzają się przypadki ugryzień czy zadrapań. Porządku pilnują opiekunowie, którzy starają się hamować temperament co bardziej drapieżnych osobników.

SAM_7491

Szczególnie musimy uważać w obecności młodych, które chętnie podbiegają do turystów. Aż chce się takiego malucha przygarnąć, ale lepiej tego nie robić bo w pobliżu czai się jego matka, która w każdej chwili może chcieć uwolnić malucha z opałów.

SAM_7387

Małpy są tu główną ale nie jedyną atrakcją. Na terenie parku jest mnóstwo posągów, malowniczych mostków czy altan. Kamienie porośnięte są zielonym mchem, co dodatkowo wpływa na baśniowy charakter tego miejsca. 

SAM_7458

SAM_7390

SAM_7502

© Going somewhere
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci